Başkan

MUSTAFA ALTUNTAŞ

Tuna Spor Kulübü (Bayrampaşa) Yönetim Kurulu Başkanı (2012- ...)

1955 yılında İstanbul'a yerleşen Karadenizli bir ailenin çocuğu olarak 1967 yılında İstanbul'da doğdu. Halit Ziya Kalkancı (Devrim) ilk okulundaki öğreniminin ardından orta öğrenimini Tuna Orta Okulu'nda tamamlayan Altuntaş, daha sonra Bayrampaşa İnönü Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümünden mezun oldu. 2012 yılında Sakarya Üniversitesi Mekatronik bölümüne kaydını yaptırarak eğitim hayatına devam etti.

1993 yılında ağabeyi ile birlikte kurduğu inşaat firmasında inşaat malzemeleri nakliye ve pazarlaması üzerine yoğunlaşarak uzun yıllar üste düzey yöneticilik yapmış ve halen yapmaktadır.

İlk kez Tuna Spor'a 2012 yılında başkan seçilen Mustafa Altuntaş, Kenan Kır'dan devraldığı görevi başarıyla yerine getirerek 2014-2015 sezonunda Tuna Spor'u Süper Amatör Lig'de İstanbul Şampiyonluğu'na ulaştırdı ve takımı Bölgesel Amatör Lig'e yükseltti. Mustafa Altuntaş yönetimi ile birlikte Tuna Spor'a tarihinin en büyük başarısını kazandırmasının ardından 2015 yılında yapılan seçiminde ikinci kez başkan seçildi. 2015-2017 yılları arasında Bayrampaşa Kulüpler Birliği Başkanlığı görevinde de bulunan Altuntaş, 2018 yılında yapılan Tuna Spor olağan kongresinde başkanlığa üçüncü kez, 2021 yılında yapılan kongrede başkanlığa dördüncü kez seçildi. Altuntaş, evli ve bir çocuk babasıdır.

Tuna Spor Kulübü © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Web Tasarım Ender Ajans